در حال بارگذاری...
تکنولوژی

آموزش نحوه اسکن تلویزیون‌های سامسونگ

آموزش نحوه اسکن تلویزیون‌های سامسونگ

آموزش نحوه اسکن و پاکسازی تلویزیون‌های سامسونگ

پاکسازی ویروس‌ها و بدافزارها از تلویزیون هوشمند

در این پست قصد داریم تا با آموزش نحوه اسکن تلویزیون‌های سامسونگ آشنا شویم.  با متصل شدن هر چه بیشتر منازل و لوازم مختلف به اینترنت این دستگاه‌ها در برابر ویروس و بدافزارهای مختلف هم آسیب پذیرتر می‌شوند و برای دستگاه‌های هوشمندی که در منازل استفاده می‌کنیم، یک حمله می‌تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد.
شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که تلویزیون هوشمندتان در برابر چنین حملاتی آسیب پذیر است اما اگر تلویزیون هوشمندی دارید که به شبکه وای فای متصل شده، این وسیله می‌تواند هدف هکرها قرار بگیرد – درست مثل اسپیکر هوشمند، صفحه نمایش هوشمند یا دوربین امنیتی هوشمند.
به غیر از دردسرهایی که این حملات با قطع دسترسی به اپلیکیشن‌های تلویزیون هوشمند مثل Netflix و Amazon Prime Video ایجاد می‌کنند، خیلی از تلویزیون‌های هوشمند دارای میکروفون‌هایی هستند که ممکن است هکرها از آن برای استراق سمع و شنیدن صحبت‌های شما استفاده کنند.
پس از اینکه اکانت پشتیبانی سامسونگ توییتی را منتشر کرد که در آن از کاربران خواسته بود دائماً تلویزیون‌های خودشان را برای شناسایی بدافزارها اسکن کنند و چند ساعت بعد این توییت را حذف کرد، توجه مردم به امکان آلوده شدن تلویزیون‌های هوشمند به بدافزار و ویروس‌های مختلف جلب شد.

samsung tv
به لطف وجود این سایت که آرشیوی از اطلاعات اینترنت را حفظ می‌کند، هنوز محتوای این توییت قابل مشاهده است:
“اسکن کردن کامپیوتر برای شناسایی ویروس‌ها و بدافزارها اهمیت زیادی در حفظ عملکرد بدون مشکل و هموار آن دارد. این موضوع برای تلویزیون QLED متصل به وای فای هم صدق می‌کند. هر چند هفته یک بار با اسکن کردن تلویزیون‌تان برای شناسایی ویروس‌ها از حمله بدافزارها به آن جلوگیری کنید.”
این توییت در ابتدا با ویدیویی منتشر شده بود که نحوه اسکن کردن تلویزیون‌های سامسونگ را توضیح می‌داد اما متاسفانه در حال حاضر امکان دسترسی به این ویدیو وجود ندارد.
به همین دلیل ما این راهنمای مفید را تهیه کردیم تا به شما برای اسکن کردن تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ کمک کنیم. پس با ما همراه باشید!

samsung screen

نحوه اسکن کردن تلویزیون‌های سامسونگ برای شناسایی بدافزارها

اسکن کردن تلویزیون کار فوق العاده ساده‌ای است. ابتدا به منوی settings یا تنظیمات رفته و سپس گزینه General را انتخاب کنید. پس از آن روی System Manager کلیک کرده و گزینه Smart Security را پیدا کنید.
بعد از کلیک روی Smart Security، گزینه Scan را انتخاب کنید تا اسکن تلویزیون جهت شناسایی ویروس‌ها و بدافزارها شروع شود.

تلویزیون هوشمند را هر چند وقت یک بار اسکن کنیم؟

سامسونگ در توییت خودش که حالا حذف شده، توصیه کرده که هر چند هفته یکبار تلویزیون را اسکن کنید.
اگر فکر می‌کنید که ممکن است انجام این کار را فراموش کنید، یک آلارم روی گوشی تنظیم کنید تا هر سه یا چهار هفته یک بار برای اسکن تلویزیون به شما یادآوری کند.

samsung tv

آیا واقعاً امکان هک شدن تلویزیون هوشمند وجود دارد؟

قطعاً همینطور است اما این اتفاق چندان متداول نیست. در سال 2018، سایت Consumer Reports متوجه شد که “هکرها با سوء استفاده از نقایص امنیتی که پیدا کردن آنها کار ساده‌ای است می‌توانند میلیون‌ها تلویزیون هوشمند را تحت کنترل بگیرند.” از جمله تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ را.
اما نیازی به ترس و وحشت نیست. Javvad Malik از مبلغان آگاهی امنیتی در KnowBe4 به سایت TechRadar اعلام کرده که “در حال حاضر هیچ شواهدی مبنی بر هدف گرفتن تلویزیون‌های هوشمند توسط بدافزارها وجود ندارد اما نمی‌توان گفت که در آینده شاهد وقوع چنین اتفاقی نخواهیم بود.”
از آن زمان سامسونگ چندین آپدیت امنیتی برای پلتفرم مخصوص تلویزیون‌های هوشمندش یعنی Tizen ارائه کرده که شامل تقویت کنترل‌های امنیتی مربوط به کیبوردها و تقویت راهکارهای اعتبارسنجی برای ریموت کنترل تلویزیون است.
توصیه ما هم این است که همواره در حفظ امنیت خودتان کوشا باشید و از توصیه‌های سامسونگ برای اسکن منظم تلویزیون هوشمندتان پیروی کنید.

منبع : Techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + چهار =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس