در حال بارگذاری...
اخبار

اضافه شدن یک ویژگی بسیار مهم به گوشی های میان رده سامسونگ 

اضافه شدن یک ویژگی بسیار مهم به گوشی های میان رده سامسونگ 

اضافه شدن یک ویژگی بسیار مهم به گوشی های میان رده سامسونگ

در حال حاضر گوشی های میان رده سامسونگ از شارژ بدون سیم پشتیبانی نمی‌کنند. قابلیت شارژ وایرلس به احتمال زیاد در گوشی های سری A بعدی Samsung به کار خواهد رفت.

شاید صحبت از میان‌ رد‌ه‌ های سال ۲۰۲۰ سامسونگ زود به نظر برسد، اما با توجه به تاریخ رونمایی سامسونگ گلکسی ای ۵۱ و گلکسی ای ۷۱، تا معرفی جانشینان آن‌ها کمتر از شش ماه زمان باقی مانده است. اگرچه هنوز به طور دقیق از ویژگی‌های گجت های اندرویدی نظیر گلکسی ای ۵۲ و گلکسی ای ۷۲ خبر نداریم، اما وب سایت کره‌ای thelec مدعی است بزرگترین گوشی‌ساز دنیا، به زودی یک ویژگی بسیار مهم را به میان‌ رده های خود اضافه خواهد کرد.

گوشی های میان رده سامسونگ حتی مدل‌های بسیار مهمی نظیر گلکسی ای ۵۱، گلکسی ای ۷۱ و حتی گلکسی ای ۹۰ ۵جی، از قابلیت شارژ بدون سیم پشتیبانی نمی‌کنند. به طور واضح، تنها دلیل عدم به کار بردن این ویژگی و منحصر نگه داشتن آن برای گوشی های پرچمدار سری S و Note کاهش قیمت‌ها است. در عوض طی دو سال اخیر، برای جذاب‌تر کردن گوشی های میان رده، تمرکز غول کره‌ای روی استفاده از دوربین‌های چندگانه و نمایشگرهای بزرگتر قرار داشته است.

بهبود نسبی گوشی های میان رده ۲۰۲۱ سامسونگ

اما اکنون وضعیت متفاوت است. حتی اپل نیز در گوشی ۴۰۰ دلاری آیفون اس ای ۲۰۲۰ قابلیت شارژ وایرلس را فراهم کرده است. در نتیجه انتظار داریم اصلی‌ترین رقیب آن در بازار موبایل رویه مشابهی را دنبال کند. خوشبختانه قرار نیست بعد از مجهز شدن گوشی های میان رده سامسونگ به قابلیت شارژ وایرلس، با هدف حفظ حاشیه سود، یک سری ویژگی دیگر از آن‌ها حذف شوند.

حجم خرید در بازار گوشی های میان‌ رده در مقایسه با پرچمداران به مراتب بیشتر است. با افزودن شدن قابلیت‌هایی نظیر پشتیبانی از ۵G و شارژ بدون سیم، رقابت در این بخش از بازار باز هم افزایش پیدا خواهد کرد. یکی از گوشی هایی که گفته می‌شود بعد از رونمایی، یک تکان اساسی به بازار میان رده‌ها خواهد داد، وان پلاس زد است. البته از پشتیبانی این گوشی از شارژ بدون سیم اطلاعی نداریم، اما سایر مشخصات فنی وان پلاس Z با در نظر گرفتن قیمت ۴۰۰ دلاری گوشی، باورنکردنی هستند!

به عنوان چند گوشی پشتیبانی‌کننده از تکنولوژی شارژ بدون سیم، اما دارای قیمت مناسب در مقایسه با مدل‌های رده بالا، باید به گلکسی اس ۱۰ ای، ال جی جی ۸ و زد تی ای اکسون ۱۰ پرو اشاره کرد. انتظار داریم قابلیت شده ابتدا در میان رده های کمی گران‌تر سامسونگ نظیر گلکسی ای ۵۲ و گلکسی ای ۷۲ به کار برود. به عبارتی منتظر آن در مدل‌هایی نظیر گلکسی ای ۴۲ و گلکسی ای ۳۲ نیستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − ده =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس