در حال بارگذاری...
اخبار

انتشار ابزار غلط یاب املایی ویندوز توسط مایکروسافت

انتشار ابزار غلط یاب املایی ویندوز توسط مایکروسافت

انتشار ابزار غلط یاب املایی ویندوز توسط مایکروسافت

ابزار غلط یاب املایی ویندوز – Windows Spellcheck به تازگی از سوی مایکروسافت در اختیار کاربران قرار گرفته است تا با چک شدن متون هنگام نوشتن بتوانند به طور خودکار آن را ویراستاری کنند.
ساعاتی پیش ابزار غلط یاب املایی ویندوز برای تمام دیوایس‌های مبتنی بر این سیستم عامل عرضه شد. این ابزار جدید در واقع یک سرویس ویراستاریِ توسعه یافته توسط مایکروسافت است و از تمام محصولاتی که دارای سیستم عامل ویندوز ۸.۱ و بالاتر باشند پشتیبانی می‌کند. تا پیش از این کاربران دستگاه های مبتنی بر ویندوز از ابزارهای متن باز برای چک کردن غلط های املایی استفاده می‌کردند و این ویژگی به طور پیش فرض در مایکروسافت Edge و دیگر مرورگرهای کرومیوم وجود نداشت.
ابزار چک کردن اسپل کلمات در نهایت بر روی تمام دستگاه های مبتنی بر ویندوز قابل استفاده خواهد بود و هنگام عرضه، این قابلیت در مرورگر مایکروسافت اج ۸۳ وجود خواهد داشت. این نسخه آخرین ورژن مرورگر اینترنتی مایکروسافت اج محسوب می‌شود که مرورگر وب پیش‌فرض تمام دستگاه‌های ویندوز نیز محسوب می‌شود. بنابراین اگر همین حالا در حال استفاده از این مرورگر هستید، احتمالا قابلیت غلط یاب ویندوز به طور پیش‌فرض برای‌ شما فعال شده است.

چگونه ابزار غلط یاب املایی ویندوز را فعال کنیم؟

انتشار ابزار غلط یاب املایی ویندوز توسط مایکروسافت

اما اگر می‌خواهید از این موضوع مطلع شوید که این ابزار برای شما فعال است یا خیر، نرم افزار مایکروسافت اج را باز کنید و آدرس edge://settings/languages را در نوار جستجو تایپ کنید. در صفحه‌‌ای که باز می‌شود، شما می‌توانید زبان مورد نظر خود را مشاهده کنید و تعیین کنید صفحاتی که به زبان شما نیستند هنگام مشاهده به طور خودکار ترجمه شوند یا خیر. همچنین در صفحه تنظیمات و در قسمت Check Spelling شما می‌توانید گزینه مربوط به ابزار اسپل چکینگ ویندوز را فعال کنید.
به طور پیش‌فرض مرورگر اکثر کاربران احتمالا دارای زبان انگلیسی، انگلیسی مخصوص ایالات متحده آمریکا و یک زبان دیگر خواهد بود، اما اگر می‌خواهید زبان دیگری نیز به این لیست اضافه کنید، این کار از طریق قسمت تنظیمات ویندوز امکان‌پذیر خواهد بود. بدین منظور به مسیر Settings – Time & Language – Language بروید و گزینه Add a preferred language را انتخاب کنید.

انتشار ابزار غلط یاب املایی ویندوز توسط مایکروسافت

جالب است بدانید که ابزار غلط ‌یاب قبلی مایکروسافت توسط Hunspell در اختیار کاربران قرار گرفته بود. بنابراین هنگام عرضه‌ی این ابزار جدید، اگر از برخی زبان‌های مورد نظر کاربر پشتیبانی نشود، مایکروسافت مجددا به استفاده از ابزار Hunspell روی خواهد آورد. همچنین ابزار غلط یاب ویندوز متن باز نیست اما باز هم تمام مرورگرهای مبتنی بر کرومیوم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
بو کاپ، مهندس نرم افزار اصلی مایکروسافت اج و گریشا لیوکشین، مدیر برنامه این مرورگر اینترنتی، از گیولام جنکینز و روزلان سولوماخین از گوگل و بروس لانگ، لوئیس سانچز پادیلا و سیه لیو از مایکروسافت برای همکاری مشترکشان در توسعه ابزار غلط یاب املایی ویندوز و هماهنگ کردن آن با پروژه کرومیوم تشکر کرده‌اند.

 

 

منبع :slashgear

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 13 =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس