در حال بارگذاری...
وبلاگ

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی ارتقاء کالاها، خدمات یا برندها در بستر جهانی وب می باشد. بازاریابی اینترنتی شامل تعداد روزافزون کانال های بازاریابی از بازاریابی موتور جستجوگرفته تا بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی تلفن همراه می باشد. طیف استراتژی های بازاریابی که در چارچوب بازاریابی های اینترنتی می باشد در حال افزایش است،همانطور که تجهیزات و فناوری های جدید مانند تلفن های همراه و تبلت های بی سیم همه سازگار با اینترنت و ابزار آن هستند و همه پلتفرم های جدید مانند شبکه های اجتماعی به عنوان کانال های بازاریابی جدید محسوب می شوند دستخوش بازتعریفها و بلوغ بیشتری خواهند بود.

اشکال عمده بازاریابی اینترنتی عبارتند از:

 

The major forms of Internet marketing are:

 • Email marketing–Emails that are sent to existing or potential customers can be categorized as:
  • Transactional–These emails are triggered by an action taken by the recipient such as opting in to the email list, making a purchase or requesting more information about a product or business.
  • Informational–These often include newsletters and information packets that serve to re-engage the existing customer and prompt renewed interest in the business.
  • Direct–Like its conventional counterpart, direct email serves to notify the recipient about a promotional offer, sale or business event that could result in a transaction.

بازاریابی آیمیل – ایمیل هایی که به مشتریان موجود یا مشتریان بالقوه ارسال می شود می توانند به صورت زیر دسته بندی شوند:
تراکنشی: این ایمیل ها توسط اقداماتی که توسط گیرنده انجام می شود، مانند انتخاب کردن در لیست ایمیل، ایجاد یک خرید یا درخواست اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول یا کسب و کار، بوجود می آیند.
اطلاعاتی- این اغلب شامل خبرنامه ها و بسته های اطلاعاتی است که در خدمت بازخوانی مشتری فعلی و افزایش علاقه به کسب و کار هستند.
مستقیم مانند همتای متعارف خود، ایمیل مستقیم در خدمت به اطلاع گیرنده در مورد پیشنهاد تبلیغاتی، فروش یا رویداد کسب و کار است که می تواند در نتیجه معامله.
بهینه سازی موتور جستجو – این بهبود یک رتبه بندی وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از طریق مکانیسم های آلی یا بدون پرداخت شامل درج کلمات کلیدی، لینک کردن و بهینه سازی محتوا است.
بازاریابی موتور جستجو – این معمولا به مکانیزم های پرداخت شده برای افزایش دید در صفحات نتایج موتور جستجو اشاره می کند، مانند پرداخت مشارکت، پرداخت و تبلیغات متنی. این ممکن است شامل تکنیک های SEO نیز باشد.
تبلیغات تبلیغاتی، تبلیغات بنر، تبلیغات پاپ آپ و آگهی های اینترنتی نمونه هایی از این نوع بازاریابی هستند
بازاریابی رسانه های اجتماعی – محصولات و مارک ها در سایت های شبکه های اجتماعی محبوب مانند فیس بوک و توییتر ارتقا یافته است
بازاریابی موبایل- این اصلاح بسیاری از انواع بازاریابی قبلی است اما با یک برنامه خاص برای دستگاه های تلفن همراه، که ممکن است تبلیغات و نتایج جستجو را متفاوت از دستگاه های متصل به اینترنت متداول نمایش دهد.
بازاریابی اینترنتی به زودی پس از پذیرش وسیع اینترنت به وجود آمد و به دلیل اینکه شرکت ها مزایای بسیاری از نقاط قوت اینترنت را در بر می گیرد، رشد کرده است.

دسترسی جهانی – اینترنت یک شبکه جهانی است که جریان آزاد اطلاعات را به تقریبا هر کشور یا بازار اجازه می دهد. کمپین های بازاریابی می توانند استراتژی های خود را به مناطق یا کشور های دیگر بسپارند با هزینه کم و یا کم هزینه
حضور مداوم – تبلیغات یا تکنیک های بازاریابی تقریبا به طور نامحدود در اینترنت باقی می مانند. این آیتم های تبلیغاتی می تواند به مدت طولانی پس از پیاده سازی به افزایش شناسایی نام تجاری و انجام معاملات سریع ادامه دهد.
اثربخشی هزینه – اگر چه بیشترین استراتژی های بازاریابی اینترنتی نیازمند هزینه های قابل توجهی در مقابل هزینه های اولیه می باشد، اینترنت به عنوان بهترین راه برای رسیدن به مخاطبان گسترده با سرمایه گذاری نسبتا پایین پولی است.
تعامل – توانایی مصرف کنندگان برای برقراری ارتباط با کسب و کارها و سایر مصرف کنندگان فرصت های زیادی را فراهم می کند و منابع موجود در سایر سیستم عامل های بازاریابی غیرقابل دسترس است. ابتکارات بازاریابی را می توان سریعا بهبود بخشید اگر پاسخ مصرف کننده منفی باشد یا اگر حمایت مثبت وجود داشته باشد، آن را افزایش می دهد.
قدرت تحلیلی – مبنای فنی اینترنت به تجزیه و تحلیل دقیق رفتار مصرف کننده بستگی دارد. تحقیقات بازار می تواند بسیار خاص باشد، که به هدف بسیار موثر مخاطبان تقسیم می شود.
اینترنت همچنین برخی از چالش ها را برای متخصصان بازاریابی ارائه می دهد. بزرگترین آنها اعتبار است. استفاده گسترده از اینترنت توسط عناصر جنایتکار برای سوء استفاده از مصرف کنندگان باعث شده است مشروعیت یک مسئله مهمی باشد. برای مقابله با این، بازاریابان از افزایش دید تجاری، بازاریابی وابسته و ارزیابی های شخص ثالث برای تقویت اعتبار استفاده می کنند.

چالشی دیگر ماهیت غیر شخصی اینترنت است. مصرف کنندگان می توانند درک بهتر کارکنان کسب و کار از طریق محتوا یا بازاریابی رسانه های اجتماعی بدست آورند، اما همیشه از تعامل شخصی فاصله می گیرد.

عدم توانایی مصرف کنندگان در رسیدگی به یک محصول قبل از خرید می تواند معاملات را مهار کند. اگر چه از طریق نمایش “نمایش” رفتار مصرف کننده، که در آن مشتریان بالقوه از یک خرده فروشی از آجر و ملات برای دیدن اولین محصول پیش از خرید آنلاین استفاده می کنند، کاهش می یابد، هنوز بخشی از مصرف کنندگان برای خرید وجود دارد که ممکن است مجددا بازگردانده شود

 

حرفه ای بازاریابی اینترنتی

با توجه به ماهیت فنی بازاریابی اینترنتی، انتظار می رود که متخصصان این صنعت دارای زمینه های قوی در زمینه فناوری اطلاعات، توسعه وب یا برنامه نویسی کامپیوتر باشند. بازاریابان اینترنتی آینده نگر باید دارای مهارت در HTML، CSS و دیگر زبان های برنامه نویسی و همچنین آشنایی با سیستم عامل های مختلف و سیستم عامل دستگاه باشند. بازاریابان اینترنتی باید دارای ظرفیت برای یادگیری خودگردان و تمایل به آموزش مداوم باشند، زیرا کانال های بازاریابی جدید مانند رسانه های اجتماعی و بازاریابی تلفن همراه توسعه و بالغ می شوند.

با وجودی که اکثریت متخصصان بازاریابی اینترنتی در زمینه بازاریابی دارای آکادمیک هستند، تقریبا 34٪ از آنها حداقل دارای مدرک لیسانس در زمینه کسب و کار و مالی هستند، به جای آن، در واقع، About.com. بسیاری نیز دارای دوره های انگلیسی، روزنامه نگاری و ارتباطات هستند، در حالی که تعداد زیادی حرفه ای با طراحی وب و توسعه، نوشتن، طراحی دیجیتال و بازاریابی چند رسانه ای وجود دارد. بازاریابان به دنبال یک موقعیت مدیریتی یا اجرایی به شدت تشویق می شوند که مدارک چندگانه یا پیشرفته را در رشته مربوط به بازاریابی اینترنت به دست آورند.

متخصصان بازاریابی که مایل به نشان دادن مهارت در بازاریابی اینترنتی یا کانال بازاریابی خاص می توانند گواهینامه های علمی یا حرفه ای را دنبال کنند. بسیاری از دانشگاه های معتبر و موسسات آموزشی آنلاین در حال حاضر گواهینامه برای بازاریابی اینترنتی را از طریق برنامه درسی خود به طور منظم یا از طریق یک برنامه تقویت یادگیری ارائه می دهند. این برنامه های علمی را می توان از لحاظ زمان و هزینه، اما اغلب معتبر تر از یک برنامه آموزش کوتاه تر و دقیق تر ارائه شده توسط یک سازمان است که تنها دوره های صدور گواهینامه بازاریابی اینترنتی را ارائه می دهد.

بسیاری از سازمان های آنلاین وجود دارند که نوعی گواهینامه برای موفقیت در برنامه های آموزشی خود را ارائه می دهند. هیچ مجوز صدور گواهینامه ملی یا منطقه ای برای بازاریابی اینترنتی وجود ندارد، بنابراین این برنامه ها ممکن است بطور قابل توجهی در ابعاد و عمق متفاوت باشد. سازمان های ذیل دوره های آموزشی خوبی در زمینه موضوعات بازاریابی اینترنتی به خوبی توسعه داده اند و گواهینامه های آنها دارای وزن قابل توجهی هستند.

eMarketing Association – این سازمان برنامه های صدور گواهینامه را با گواهینامه eMarketer (CeM)، متخصص eMarketing Certified (CeMA) یا Certified Social Associate Marketing (CSMA) ارائه می دهد.
انجمن بازاریابی اینترنتی – IMA یک برنامه آموزشی جامع ارائه می دهد که به نام Marketer Internet Marketer Certified (CIM) اهدا می شود.
انجمن بازاریابی مستقیم – DMA ارائه می دهد یک دوره جامع در استراتژی دیجیتال کانال صلیب.
انجمن استاندارد بازاریابی اینترنتی – این سازمان بینالمللی، دوره ای را در زمینه شیوه های بازاریابی اینترنتی و استانداردهای حرفه ای ارائه می دهد که بعد از اتمام موفقیت آمیز، گواهینامه گواهینامه eMarketing (CeMC®) را به عهده می گیرد.

 

 

 

 

 

What is Internet Marketing?

Internet marketing is the promotion of goods, services or brands on the World Wide Web.  Internet marketing includes a growing number of marketing channels from search engine marketing to social media marketing to mobile marketing.  The spectrum of marketing strategies included in the umbrella term of Internet marketing is increasing as new technologies are adapted to utilize the Internet, like mobile phones and wireless tablets, as new platforms like social media are developed and as marketing channels undergo further maturation and refinement.

The major forms of Internet marketing are:

 • Email marketing–Emails that are sent to existing or potential customers can be categorized as:
  • Transactional–These emails are triggered by an action taken by the recipient such as opting in to the email list, making a purchase or requesting more information about a product or business.
  • Informational–These often include newsletters and information packets that serve to re-engage the existing customer and prompt renewed interest in the business.
  • Direct–Like its conventional counterpart, direct email serves to notify the recipient about a promotional offer, sale or business event that could result in a transaction.
 • Search Engine Optimization–This is the enhancement of a website’s ranking on a search engine results page through organic or unpaid mechanisms including keyword insertion, backlinking and content optimization.
 • Search Engine Marketing–This typically refers to paid mechanisms for enhancing visibility on search engine results pages, such as paid inclusion, paid placement and contextual advertising.  It may also include SEO techniques as well.
 • Ad placement–Banner ads, pop-up ads and web banners are examples of this type of marketing
 • Social Media Marketing–Products and brands are promoted on popular social networking sites like Facebook and Twitter
 • Mobile Marketing–This is a refinement of many of the previous marketing types but with a specific application for mobile devices, which may display ads and search results differently from traditional Internet connected devices.

Internet marketing arose shortly after the widespread acceptance of the Internet and has grown as businesses take advantages of the Internet’s many strengths.

 • Global reach–The Internet is a worldwide network that permits the free flow of information to virtually any country or market.  Marketing campaigns can extend their strategies to other regions or nations with little retooling or additional cost
 • Continuous presence–Marketing ads or techniques remain on the Internet almost indefinitely.  These promotional items can continue to increase brand recognition and prompt transactions long after implementation.
 • Cost effectiveness–Although the most effective Internet marketing strategies do require substantial up front costs, the Internet remains the most successful way of reaching a broad audience with relatively low monetary investment.
 • Interactivity–The ability for consumers to communicate with businesses and other consumers presents enormous opportunities and resources that would be unavailable on other marketing platforms.  Marketing initiatives can be refined rapidly if consumer response is negative, or ramped up if there is positive support.
 • Analytical power–The technical basis of the Internet lends itself to detailed analysis of consumer behavior.  Market research can be exceedingly specific, which allows for highly effective targeting of segmented audiences.

The Internet also presents some challenges for marketing professionals. The greatest of these is credibility.  The widespread use of the Internet by criminal elements to defraud consumers has made legitimacy an important issue.  To counter this, marketers utilize increased brand visibility, affiliate marketing and third party evaluations to reinforce credibility.

Another challenge is the impersonal nature of the Internet.  Consumers can gain a better understanding of business personnel through content or social media marketing, but it will always fall short of personal interaction.

The inability for consumers to handle a product before purchase can inhibit transactions.  Although this has been mitigated by “showrooming” consumer behavior, in which potential customers visit a brick and mortar retail outlet in order to view a product first hand before purchasing online, there is still an unwillingness on the part of consumers to make a purchase that may have to be returned.

Internet Marketing Professionals

Due to the technical nature of Internet marketing, professionals in this industry are expected to possess strong backgrounds in information technology, web development or computer programming.  Prospective Internet marketers should possess proficiency in a HTML, CSS, and other programming languages as well as familiarity with multiple operating systems and device platforms.  Internet marketers should possess the capacity for self-directed learning and willingness for ongoing education as new marketing channels like social media and mobile marketing develop and mature.

Although the majority of Internet marketing professionals possess academic backgrounds in marketing, almost 34% of them have at least a Bachelor’s degrees in business and finance instead, according to About.com.  Many also possess degrees in English, journalism and communications, while there are significant numbers of professionals with Web design and development, writing, digital design and multimedia marketing.  Marketers seeking a management or executive position are strongly encouraged to obtain multiple degrees or advanced degrees in an Internet marketing related discipline.

Marketing professionals who wish to show proficiency in Internet marketing or a specific marketing channel may seek academic or professional certification.  Many well established universities and online educational institutions now provide certification for Internet marketing through their regular curriculum or through a learning extension program.  These academic programs can be demanding in terms of time and fees, but are often considered more reputable than a shorter, less rigorous training program offered by an organization that only provides Internet marketing certification courses.

There are many online organizations that offer some type of certification for successful completion of their training program.  There are no national or regional certification boards for Internet marketing, so these programs may be considerably different in scope and depth.  The following organizations have well developed training courses in a variety of Internet marketing topics and their certifications carry considerable weight.

 • eMarketing Association–This organization offers certification programs with the Certified eMarketer (CeM), Certified eMarketing Associate (CeMA), or Certified Social Marketing Associate (CSMA) designation.
 • Internet Marketing Association–The IMA offers a comprehensive training program that awards the Certified Internet Marketer (CIM) designation.
 • Direct Marketing Association–The DMA offers a comprehensive course in Cross Channel Digital Strategy.
 • Internet Marketing Standards Board–This international organization offers a course in broad-based Internet marketing practices and professional standards that awards the Certified eMarketing Consultant (CeMC®) designation upon successful completion.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 2 =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس