در حال بارگذاری...
سلامت

دستیابی به حسی مثبت نسبت به ظاهر خودمان

دستیابی به حسی مثبت نسبت به ظاهر خودمان

دستیابی به حسی مثبت نسبت به ظاهر خودمان

طبیعی است که بسیاری از ما نسبت به جذابیت ظاهری خودمان اطمینان کاملی نداشته باشیم. اما باید توجه داشت که حتی مدل‌ها و افراد مشهور هم هر از گاهی نسبت به بدن خودشان اعتماد کاملی ندارند. ممکن است شما هم با نگاه کردن به عکس کاربران دیگر در اینستاگرام از خودتان بپرسید که چرا بدن من شبیه این آدمها نیست! اما باید دو نکته را به خاطر داشته باشید. اول اینکه امکان دستکاری عکس با انواع نرم‌افزارها وجود دارد و دوم اینکه هیچ انسانی بدن کامل و بی نقصی ندارد. هر یک از ما شکل و فرم و ابعاد متفاوتی داریم و همه ما این آرزو را داریم که کاش بعضی قسمت‌های بدنمان به یک شکل و فرم متفاوت ساخته می‌شد. اما پذیرش خودمان و بدنمان نکته بسیار مهمی است. در این مطلب روش هایی برای دستیابی به حسی مثبت نسبت به ظاهر خودمان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

به مد و فشن توجه داشته باشید

اول از همه به مد و نوع لباس پوشیدن خودتان دقت کنید. شیوه لباس پوشیدن شما تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر شما دارد. وقتی سوپر مدل‌ها با لباس معمولی مشاهده می‌شوند، مجلات با انتشار عکس آنها این کار را یک اشتباه بزرگ تلقی می‌کنند. بله، این افراد همان سوپرهای مدل مشهور هستند اما لباس پوشیدن متفاوت آنها باعث ایجاد ظاهر بسیار متفاوتی می‌شود. البته نباید آنطور که برخی رسانه‌ها این مسئله را بزرگ می‌کنند تا این اندازه نگران لباس پوشیدن خودتان باشید اما باید طوری لباس بپوشید که حس خوبی نسبت به خودتان پیدا کنید. قطعاً شما هم مثل هر فرد دیگری اجازه دارید که با لباس ورزشی یا هر لباس راحت دیگری در خیابان ظاهر شوید اما نکته اینجاست که ما باید طوری با خودمان رفتار کنیم که بتوانیم با افتخار خودمان را به دنیا نشان دهیم.

لباسی را انتخاب کنید که بیانگر شخصیت و سلایق شما باشد. لباسی بپوشید که تکمیل کننده فیزیک طبیعی بدن شما باشد؛ لباسی که سایز مناسبی داشته باشد و اصطلاحاً به تن فرد بنشیند، روی بدن هر فردی با هر وزن و سایزی زیبا به نظر می‌رسد. با پوشیدن چنین لباس‌هایی به دیگران نشان می‌دهید که در انتخاب لباس دقت و سلیقه دارید. همچنین می‌توانید یکسری اکسسوری هم برای هر لباس انتخاب کنید. مثلاً یک کمربند خوب می‌تواند به یک لباس جان ببخشد. استفاده از گوشواره‌های مناسب و جذاب باعث درخشش چهره شما می‌شود. حتی اگر به دنبال سبک‌های جوان پسندتر هستید می‌توانید از پیرسینگ لب استفاده کنید. این اکسسوری‌ها جزء المان‌های قدرتمند در مد و فشن محسوب می‌شوند.

با خودتان مهربان باشید

اگر به دنبال ایجاد رابطه‌ای مثبت با ظاهر خودتان هستید، باید با خودتان مهربان باشید. اگر می‌خواهید عشق ورزیدن به خودتان را یاد بگیرید، اعتماد به نفس را فراموش نکنید. ممکن است از نظر دیگران زیبا باشید اما تا زمانی که خودتان به آن باور نداشته باشید، احساس دیگران تاثیر چندانی در شما نخواهد داشت. همین حالا خودتان را در آینه نگاه کنید و از خودتان تمجید کنید. به جای تلاش برای پیدا کردن نقص به جنبه‌های مثبت ظاهر خودتان نگاه کنید. نگران مقایسه کردن خودتان با دیگران نباشید، احتمالاً آن‌ها هم همین کار را انجام می‌دهند. مهربان بودن با خودتان اولین گام در به دست آوردن اعتماد به نفس و پیدا کردن حسی خوب نسبت به خودتان است. مسلماً رسیدن به اعتماد به نفس کار ساده‌ای نیست و نیاز به زمان دارد اما اگر با خودتان مهربان باشید قطعاً به این مرحله خواهید رسید.

 

منبع : Socialifestylemag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 5 =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس