در حال بارگذاری...
دنیای فن آوری

راهنمای انتخاب و خرید سیستم یو پی اس

راهنمای انتخاب و خرید سیستم یو پی اس

 دنیای سیستم های یو پی اس به چه سمتی حرکت می کند؟ در مقاله راهنمای انتخاب و خرید سیستم یو پی اس در نظر داریم تا مقدمه ای برای مفاهیم اساسی سیستم های یو پی اس و آنچه پشت آنهامی گذرد و اینکه کدام نوع بهترین انتخاب برای نیازهای شما می باشد بیان کنیم.

https://www.takinmall.com/guide-to-choosing-and-buying-ups-system


یک سیستم یو پی اس چیست؟

یک یو پی اس، بصورت پایه ای یک سیستم برق با باطری های پشتیبان است که زمانی کهقطعی برقی اتفاق می افتد برق را به اندازه ای که توان داشته باشد تامین می کند تا تجهیزات به درستی خاموش شوند. این مهم کمک می کند تا خطر از دست رفتن داده ها به حداقل برسد و ریسک و استرس خاموش شدن سخت افزاری در تجهیزات الکترونیکی کاهش پیدا کند.

یو پی اس همچنین به عنوان یک محافظی در مقابل نوسانات و مشکلات برق مانند ورود ولتاژهای غیر طبیعی و بالا که می تواند باعث آسیب زدن یا کاهش طول عمر و یا تاثیر بر عملکرد تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های الکترونیکی شود، عمل کند.


چرا من یک سیستم
 UPS نیاز دارم؟

در صورت خاموشی، یو پی اس بلافاصله به منبع برق باتری سوئیچ می کند تا منبع برق را با توجه به توان باتری های خود فراهم کند. عمر باتری می تواند بر اساس سیستم یو پی اس و میزان مصرف برق شما متفاوت باشد. باتری پشتیبان به شما این امکان را می دهد تا تجهیزات حساس مانند سرورها یا حتی کنسول های بازی ویدئویی را بدون از دست رفتن اطلاعات یا مشکل خاصی خاموش کنید. سیستم های مختلف یو پی اس همچنین تا سطح مشخصی از مشکلات دیگر برقی محافظت می کنند.

انواع سیستم های UPS چیست؟

سیستم های یو پی اس بر مبنای نوع محافظت از برق دارای سه توپولوژی متفاوت یا سه دسته های مختلف هستند. این سه توپولوژی عبارتند از:

Standby : آماده به کار

Line-Interactive : خط تعاملی

Double-Conversion : دو تبدیل

چهنوع مشکلات برقی وجود دارند؟

بسیاری از مردم تنها با یک نوع از مشکلات برقی آگاه هستند که آن هم قطعی برق می باشد که وصل دوباره آن می تواند چند ثانیه تا چند روز طول بکشد اما بسیاری از مشکلات برقی رایج تری نیز وجود دارند که باید به آنها توجه داشته باشیم.

مشکلات برقی رایج چه چیزهایی هستند؟

در زیر تعاریف مشکلات برقی رایج آمده است. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مشکلات برقی کسب کنید می توانید وبلاگ ما را مطالعه نمایید.

در حال حاضر می خواهیم مشکلات احتمالی برق را که ممکن است تجربه کنید را بیان کنیم:

سرریز جریان: به افزایش کوتاه اما بسیار شدید ولتاژ برق که معمولا توسط رعد و برق ایجاد می شود گفته می شود که می تواند باعث آتش سوزی شود. سرریز جریان می تواند موجب آسیب و تخریب تجهیزات الکترونیکی شود، و افزایش برق یا افزایش ولتاژ برق موجب آسیب رساندن به مدارات و قطعات جریان برق می گردد.

خاموشی: قطعی برق بسته به محل از چند ثانیه تا چند ساعت می تواند به طول بیانجامد. اینقطعی ها اغلب به دلیل آب و هوای بد، کمبود برق، تصادفات و شکستهای شبکه برق ایجاد شود.

افت فشار برق: بهافت ولتاژ عمدی یا غیر عمدی طولانی مدت برق گفته می شود. در شرایط اضطراری، شرکت های تامین کننده برق ممکن است ولتاژ برق شما را کاهش دهند تا منابع کمتری مصرف شود و از خاموش شدن کامل جریان برق جلوگیری کنند.

سوپاپ ولتاژ: سوپاپ ولتاژ نیز نوعی از افت ولتاژ است، اما بر خلاف افت فشار برق، بصورت ناگهانی و مختصر می باشد.

افزایش ولتاژ: هنگامی رخ می دهد که ولتاژ ورودی بالاتر از حد طبیعی است و از لحاظ زمانی بسیار طولانی تر از یک افزایش شدید ولتاژ است، اما در اینجا افزایش ولتاژ به اندازه کافی بالا نیست که در گروه یک افزایش شدید ولتاژ آن را طبقه بندی کنیم.

نویز فرکانسی: نویز فرکانسی که با نام نویز خطی نیز شناخته می شود، می تواند با تزریق ناهنجاری ها به سیستم کار سیستم را مختل یا تضعیف کند.

نوسان فرکانسی: معمولا در صورتی که مشکلی در منبع برق نباشد امکان بروز این مشکل وجود ندارد ، اما در هنگام استفاده از ژنراتورها و در نوسانات فرکانسی برق می تواند رخ دهد.

تحریف هارمونی: به خروج از سیگنال الکتریکی ایده آل در یک منبع برق گفته می شود.

چه نوع یو پی اس شما نیاز دارید؟

https://www.takinmall.com/guide-to-choosing-and-buying-ups-system

فهرستی از رایج ترین مشکلات  برق را درتعاریف بالا ارائه دادیم و شما می توانید با استفاده از نمودار زیرتوپولوژی خود برای حل مشکلات خود را بیابید.

سیستم یو پی اس من چقدر باید بزرگ باشد؟

برای اینکه یو پی اس شما به راحتی و درستی کار کند، سیستم یو پی اسشما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند تمام تجهیزاتی که به آن متصل شده اند را پشتیبانی کند. شما باید ظرفیت مورد نیاز برای یو پی اس خود را پیدا کنید. ظرفیت ظرفیت یک یو پی اس به مقدار برقی که یک سیستم یو پی اس می تواند بر حسب وات تامین نماید گفته می شود. هر چقدر ظرفیت یو پی اس بالاتر باشد تعداد تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های بیشتری را می تواند پشتیبانی کند. برای پیدا کردن ظرفیت یو پی اس، باید مقدار بار را محاسبه کنید. مقدار ترکیبی برق که هر یک از دستگاه ها استفاده می کنند بار گفته می شود.

برای شناسایی مقدار بار، لیستی از کلیه تجهیزات به همراه مجموع وات مصرفی که هر یک از تجهیزات برای کارکرد صحیح به آن نیاز دارند را باید آماده نماییم. همچنین باید لیست کلیه دستگاه هایی که قرار است توسط یو پی اس پشتیبانی شوند را استخراج نماییم. اگر دستگاهی مانند سرور دارای یک پاور Redundant  باشد تنها توان پاور اولرا حساب می کنیم.

اگر شما مطمئن نیستید که تجهیزات شما چه مقدار وات نیاز دارند می توانید از کاتالوگ دستگاههای خود و یا از یک مشاور خبره در این حوزه استفاده کنید.

https://www.takinmall.com/guide-to-choosing-and-buying-ups-system

در اینجا می توانید یک نمونه لیست تجهیزات با بار مصرفی تقریبی را مشاهده نمایید:

چگونه UPS های من نیاز دارند؟

برای اینکه یو پی اس های خود را به درستی اجرا کنید، UPS شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید از تمام تجهیزاتی که به آن متصل شده استفاده کنید. شما باید ظرفیت یو پی اس را پیدا کنید. ظرفیت چقدر قدرت یک سیستم UPS می تواند (اندازه گیری شده در وات) باشد. ظرفیت بالاتر، تجهیزات الکترونیکی و دستگاه هایی که می توانند پشتیبانی کنند بالاتر است. برای پیدا کردن ظرفیت یو پی اس، باید بار را محاسبه کنید. بار مقدار ترکیبی قدرت هر یک از دستگاه های استفاده می شود.

برای شناسایی بار، لیست تجهیزات، از جمله مجموع وات هر یک از تجهیزات لازم برای اجرای درست را ایجاد کنید. شامل تمام دستگاه هایی است که یو پی اس نیاز به پشتیبانی دارد. اگر یک قطعه از تجهیزات دارای منبع تغذیه اضافی باشد، تنها توان منبع تغذیه ONE را حساب کنید.

اگر مطمئن نیستید که چه مقدار وات نیاز به تجهیزات خود دارید، با مشخصات تولید کننده یا منبع تغذیه در راهنمای کاربر مشورت کنید.

در اینجا یک مثال از لیست تجهیزات برای تایید بار است:

https://www.takinmall.com/guide-to-choosing-and-buying-ups-system

هنگامی که مقدار بار را محاسبه کردید، باید تعداد سیم های برقی که می خواهید به یو پی اس متصلکنید را شمارش کنید. سیستمیو پی اسشما باید به اندازه کافی پورت برای پوشش تعداد سیم های برق داشته باشد.

در صورت خالی شدن یو پی اس چه مدت به برق نیاز داریم تا دوباره یو پی اس پر شود؟

شما قبلا توپولوژی و اندازه یو پی اس خود را انتخاب و تعیین کرده اید. در حال حاضر شما باید به اقداماتی که قرار است با برق باتری ها در صورت وقوع یک مشکل برقی انجام دهید فکر کنید. آیا می خواهید به خاموش کردن امن تمام دستگاه های متصل شده خود را با خیال راحت فکر کنید؟ آیا میخواهید DVR و تلویزیون خود را در طول قطعی برق روشن نگه دارید؟ آیا می خواهید بازی ویدئویی خود را در مرحله ای که هستید ذخیره کنید و بعد خاموش کنید؟

اکنون باید زمان به کارگیری یو پی اس را مشخص کنید. زمان کارکرد یو پی اس تعداد دقیقه ای است که یک سیستمیو پی اسمی تواند برق دستگاه های وصل شده را در حین خاموشی برق تامین کند. حداقل زمان کارکرد باید زمان لازم برای خاموش کردن سالم تجهیزات باشد.

هنگام خرید شما کارکرد یو پی اس را با استفاده از میزان باتری خریداری شده محاسبه کرده اید و می دانید در صورت قطعی برق دستگاه یو پی اس تا چه زمانی می تواند برق تجهیزات برقی شما را تامین نماید. به خاطر داشته باشید مقدار وات مصرفی بر زمان کارکرد یو پی اس تاثیر بسزایی دارد: هرچقدر لودهای ما از لحاظ میزان وات مصرفی کمتر باشند باتری ها در زمان طولانی تری خالی خواهند شد. مقدار بارهای بزرگتر، زمان کارکرد یو پی اس را کوتاهتر خواهد کرد.

https://www.takinmall.com/guide-to-choosing-and-buying-ups-system

برای تعیین زمان کارکرد یو پی اس، ما باید رنج دستگاه خود را بدانیم. تعداد دقیقه هایی که برای خاموش کردن کامل دستگاهها و همچنین روشن نگه داشتن دستگاههای ضروری نیاز است زمان کارکرد یو پی اس را نشان می دهد و می توانید با این زمان کارکرد براحتی یو پی اس خود را انتخاب نمایید.

آیا نیاز به خروجی موج سینوسی از یو پی اس خود هستید؟

شرکتهای تامین کننده برق، معمولا برق را به صورت جریان متناوب موج سینوسی نیز فراهم می کنند. هنگامی کهیو پی اسدر حالت عادی است، همان موج سینوسی الکتریکی را به دستگاه های متصل شده شما منتقل می کند. زمانی که یو پی اس در حالت باتری کار می کند، موج سینوسی یا موج سینوسی شبیه سازی شده برق را برای روشن کردن برق تولید می کند.

در اینجا می توانید تصویری از یک موج سینوسی و یک موج سینوسی شبیه سازی شده را مشاهده نمایید.

https://www.takinmall.com/guide-to-choosing-and-buying-ups-system

شما متوجه خواهید شد که خروجی موج سینوسی شبیه سازی شده دارای یک گپ برق در هر سیکل می باشد.گاهی اوقات این گپ برقی ممکن است سبب ایجاد مشکل در پاور دستگاههای الکترونیکی شود و به آنها آسیب برساند.

در صورتی که شما بخواهید از وسیله های برقی زیر استفاده کنید نیاز به یو پی اس با تکنولوژی موج سینوسی خواهید داشت:

  • کامپیوترهای اپل iMac
  • رایانه ها و تجهیزاتی که انرژی استار یا 80 PLUS®  که  از پاورهای  PFC فعال استفاده می کنند.

تجهیزات الکترونیکی با پاورهای PFC فعال ممکن است به طور غیر منتظره ای در هنگام استفاده از یو پی اس با خروجی موج شبیه سازی شده سینوسی خاموش شوند و منجر به از دست رفتن داده ها یا آسیب  زدن به تجهیزات شود. سیستم های یو پی اس که خروجی موج سینوسی را تولید می کنند مانع خاموش شدن غیرمنتظره تجهیزات و ایجاد تنش های الکترونیکی می شوند.

برای تعیین اینکه آیا یک دستگاه شما از مدارهای فعال PFC استفاده می کنید، با سازنده دستگاه خود تماس بگیرید.

فرم ظاهری یو پی اس من چگونه باشد؟

سیستم های یو پی اس دارای شکل های ظاهری مختلفی هستند. شکل و اندازه ظاهری یک یو پی اس نشان دهنده اندازه مسکن شما نیز می باشد. 3 نوع اصلی عبارتند از:

  • دسکتاپی یا فشرده
  • Tower
  • Rackmount

هنگام انتخاب شکل و اندازه ظاهری یو پی اس باید به این نکته توجه کنید که قرار است کجا از این یو پی اس استفاده کنید. یک یو پی اس رومیزی یا فشرده می تواند زیر یک میز پنهان شود. یک یو پی اس ایستاده Towerبا طراحی زیبای خود می تواند روی میز یا زیر میز قرار گیرد. یکیو پی اس رکمونت نیز براحتی در اتاق سرور قابل نصب و راه اندازی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس