در حال بارگذاری...
تکنولوژی

ضدعفونی دست با گجت پوشیدنی PumPiX

ضدعفونی دست با گجت پوشیدنی PumPiX

ضدعفونی دست با گجت پوشیدنی PumPiX

یکی از توانایی‌های اسپایدرمن این است که از مچ دست خود تار عنکبوت پرتاب ‌کند. حالا با الهام از همین ایده، گجت پوشدنی PumPiX برای ضدعفونی دست و سطوح طراحی شده است.
مردم سراسر دنیا منتظر عبور از بحران کرونا و بازگشت زندگی به شرایط عادی هستند. البته تا زمان تولید و دسترسی همگان به واکسن کووید ۱۹ ، همچنان رعایت موازین بهداشتی و فاصله گیری اجتماعی ضروری به نظر می‌رسد. در همین حال و برای پاسخگویی به نیاز مردم، گجت‌های متنوعی هم در حال ظهور هستند تا این سبک جدید زندگی را بیشتر قابل تحمل کنند. یکی از آن‌ها PumPiX است که ضدعفونی دست و سطوح را به شیوه‌ای خلاقانه انجام می‌دهد.
انواع محلول‌ ضدعفونی دست در ابعاد و اشکال مختلف وجود دارند و پس از همه‌گیری ویروس کرونا بیشتر هم مورد استفاده قرار گرفته‌اند. اما طراحان پام پیکس معتقدند که مواد ضد عفونی کننده همیشه باید همراه مردم باشد. این گجت دور مچ دست بسته می‌شود و با فشردن یک دکمه، محلول را اسپری می‌کند. بنابراین هر وقت که خواستید می‌توانید دست‌های‌ خود، گوشی هوشمند یا دستگیره در ماشین را ضدعفونی کنید.
محفظه PumPiX تا حدی گنجایش دارد که برای ۱۰۰ بار اسپری کردن کافی باشد. یعنی اگر قصد مراجعه به داروخانه یا سوپر مارکت را داشته باشید، این مقدار کاملا کفایت می‌کند؛ ولی شاید برای استفاده در تمام روز کافی نباشد.

ضدعفونی دست با گجت پوشیدنی PumPiX

این گجت ابعاد ۶۳.۵ در ۵۰.۸ در ۱۲.۷ میلی‌متری دارد؛ در واقع بزرگ‌تر از هر ساعت هوشمندی است. با این اوصاف، حتی شاید پوشاندن آن با آستین کت هم چندان راحت نباشد و برخی از مردم، همراه داشتن یک بطری محلول ضدعفونی کننده را ترجیح دهند. البته برای افراد فراموشکار، قطعا PumPiX گزینه بهتری است.
هم‌اکنون کمپین سرمایه‌گذاری جمعی روی این محصول در وب‌سایت کیک استارتر جریان دارد و علاقه‌مندان برای پیش‌خرید، باید ۲۹ دلار بپردازند. هدف‌گذاری کمپین، جمع‌آوری ۵۰۰۰ دلار بود که همین حالا هم از این رقم عبور کرده است. طراحان PumPiX از عرضه آن در ماه آگوست خبر داده‌اند؛ اما مانند هر پروژه سرمایه‌گذاری جمعی، بروز مشکلات پیش‌بینی نشده در روند تولید می‌تواند باعث تاخیر شود. پس تا آن موقع، ضد عفونی دست نه به سبک مرد عنکبوتی؛ بلکه باید به شیوه سنتی انجام شود!

منبع :gizmodo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + چهار =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس