در حال بارگذاری...
تکنولوژی

مقایسه عمر باتری آیفون 11 پرو و گلکسی اس 20 اولترا

مقایسه عمر باتری آیفون 11 پرو و گلکسی اس 20 اولترا

مقایسه عمر باتری آیفون 11 پرو و گلکسی اس 20 اولترا

به نظر شما عمر باتری آیفون 11 پرو مکس (iPhone 11 Pro Max) بیشتر است یا گلکسی اس 20 اولترا سامسونگ (Samsung Galaxy S20 Ultra)؟ ما در این مطلب به این سوال پاسخ خواهیم داد.

آیا یک باتری بزرگ در یک گوشی هوشمند واجب است؟ من معتقدم پاسخ اکثر کاربران به این سوال، «مثبت» است. با این حال باتری‌های بزرگ، همیشه راه حل اصلی نیستند. اگر بهینه‌سازی ضعیف باشد یا سخت افزار بیش از حد قدرتمند باشد، ممکن است ظرفیت عظیم نیز نتواند به کمک گوشی بیاید.
کانال یوتیوبی PhoneBuff به تازگی دو گوشی پرچمدار اپل و سامسونگ را مقایسه کرده تا به ما نشان دهد عمر باتری آیفون 11 پرو مکس (با باتری 3,969 میلی‌آمپر ساعتی) بیشتر است یا گلکسی اس 20 اولترا (با باتری 5,000 میلی‌آمپر ساعتی)؟ اما نتیجه‌ی این مقایسه چه بود؟ پرچمدار اپل تیر خلاص را به پیکره‌ی رقیب کره‌ای زد!
فرآیند این آزمایش به ترتیب زیر است:
تماس تلفنی (1 ساعت)
پیام متنی (1 ساعت)
ایمیل (1 ساعت)
مرور وب (1 ساعت)
شبکه‌های اجتماعی (1 ساعت)
آماده به کار (16 ساعت)
مشاهده‌ی ویدیو (1 ساعت)
گیمینگ (1 ساعت)
ناوبری در نقشه (1 ساعت)
پخش موسیقی (1 ساعت)
در اولین مرحله، آیفون 11 پرو مکس پیروز شده است. پس از یک ساعت مکالمه، گوشی آیفون فقط 1 درصد از شارژ خود را از دست داده، در حالی که این مقدار در گلکسی اس 20 اولترا سامسونگ 5 درصد بوده است. پس از پیروزی در چهار مرحله‌ی اول و بعد از مرور وب، درصد باتری آیفون 76 درصد و گوشی سامسونگ 67 درصد بوده است.

مقایسه عمر باتری آیفون 11 پرو و گلکسی اس 20 اولترا

عمر باتری آیفون 11 پرو مکس 1 ساعت و 5 دقیقه بیشتر از گلکسی اس 20 اولترا

در طول 16 ساعت حالت آماده به کار، هر دو گوشی 6 درصد از شارژ خود را از دست داده‌اند. اما بعد از گذراندن مراحل بعدی، در حالی که گوشی سامسونگ خاموش شد، اما آیفون همچنان 17 درصد شارژ داشت. در واقع نه تنها آیفون 11 پرو مکس اپل پیروز تمام آزمایش‌ها شد، بلکه 1 ساعت و 5 دقیقه نگهداری بیشتر شارژ را نیز ارائه کرد.
توجه داشته باشید که نرخ رفرش 120 هرتزی گوشی گلکسی اس 20 اولترا در این آزمایش فعال بوده است. هرچند بسیاری از کاربران می‌گویند این ناعادلانه است، اما در استفاده‌ی واقعی، اندازه‌گیری 60 هرتزی از اهمیت کمی برخوردار است. علاوه بر این، تفاوت‌های کمی در سخت افزار دو موبایل وجود دارد و کنترل دقیق متغیرها، ناممکن است.

 

 

منبع :gizchina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 8 =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس