در حال بارگذاری...
دسته‌بندی نشده

نکات مهم برای خرید ساعت هوشمند

نکات مهم برای خرید ساعت هوشمند

نکات مهم برای خرید ساعت هوشمند

نکات مهم برای خرید ساعت هوشمند

1. دقت جی‌پی‌اس
اگر ساعتی که برای کودکتان تهیه می‌کنید این قابلیت را نداشته باشد که موقعیت مکانی دقیق وی را مشخص کند، با مشکل روبرو خواهید شد. جی‌پی‌اس هر ساعتی صددرصد دقیق و قابل اطمینان نیست.
بررسی کنید که آیا ساعت موقعیت دقیق کودکتان را مشخص می‌کند. آن را در فضاهای بیرونی و داخلی هم بررسی کنید چون برخی ساعت‌ها محدودیت‌هایی دارند که بهتر است قبل از این که دیر شود از این محدودیت‌ها مطلع شوید.

2. رنج سیگنال دهی
هر دستگاه وایرلسی محدودیت‌هایی از نظر برد سیگنال دارد. بخصوص ساعت‌هایی که بر اساس بلوتوث یا وای فای کار می‌کنند. قبل از اینکه کودکتان خانه را ترک کند، مطمئن شوید که از تمام این محدودیت‌ها مطلع شده اید. معمولاً اگر ساعت به شبکه 2G یا 3G متصل شود مشکل برد سیگنال را ندارد.

3. استفاده در فضاهای داخلی
ممکن است ساعت هوشمند هم مثل گوشی موبایل در برخی مکان‌ها مشکل آنتن دهی داشته باشد. این احتمال وجود دارد که به دلیل ساختار دیوارها، وجود دستگاه‌های وایرلس دیگر و عوامل دیگر آنتن دهی با مشکل روبرو شود. مطمئن شوید که ساعت داخل خانه، مدرسه، بازار، مجموعه‌های ورزشی سرپوشیده یا هر فضای سرپوشیده دیگری که کودکتان در آنجا از ساعتش استفاده می‌کند، خوب کار می‌کند.

4. دوام
وقتی قرار است تکنولوژی را در اختیار کودکان قرار دهید، باید مطمئن شوید که وسیله مورد استفاده دوام و پایداری بالایی داشته باشد. بند ساعت، ردیاب جی‌پی‌اس و صفحه لمسی آن باید ضدضربه باشد.

5. ضدآب بودن
معمولاً کودکان زیاد با آب بازی می‌کنند و به همین دلیل باید ساعتی را تهیه کنید که ضدآب باشد. با تهیه یک ساعت ضدآب می‌توانید مطمئن شوید که کودکتان ساعتش را در استخر باز نکرده و در نتیجه آن را فراموش نمی‌کند. اکثر مدل‌ها ضد آب هستند اما حتماً مشخصات ساعت را بررسی کنید چون برخی مدل‌ها فقط تبلیغ ضد آب بودن می‌کنند و تنها در عمق 3 فوتی و تا 30 دقیقه ضدآب هستند. بهتر است قبل از فرستادن کودکتان به استخر با ساعت گران قیمت و جدیدش این مشخصات را بررسی کنید.

6. عمر باتری
اگر باتری ساعت به اندازه کافی دوام نداشته باشد، هر چقدر قابلیت‌های متنوع داشته باشد باز هم مفید نخواهد بود. بیشتر ساعت‌ها با یک بار شارژ 24 تا 72 ساعت کار می‌کنند. برخی مدل‌ها در حالت استندبای بیشتر کار می‌کنند. مسلماً بهتر است ساعتی را تهیه کنید که شارژ آن چند روزی دوام داشته باشد. این ویژگی نقش تعیین کننده‌ای در میزان کارآمد بودن یک ساعت دارد.

7. راحتی استفاده
مطمئن شوید که فرزندتان می‌تواند با ساعت هوشمند کار کند. صفحه لمسی و دکمه‌های ساعت باید به آسانی قابل استفاده و درک باشند. بررسی کنید که پاسخ دادن به تماس‌ها یا تماس گرفتن برای کودکتان چقدر آسان یا سخت است. همچنین باید جنس ساعت به گونه‌ای باشد که روی دست احساس سبکی و راحتی داشته باشد.

8. محدوده سنی
بیشتر ساعت‌ها یک سن توصیه شده برای استفاده دارند که معمولاً بین 7 تا 12 سال است.

9. طراحی جذاب
می‌توانید رنگ و سبک ساعت را تنظیم کنید. مسلماً کودکتان هم به داشتن ساعتی که قابلیت تنظیم سبک و رنگ را داشته باشد، علاقه نشان می‌دهد.

10. حالت سایلنت
ساعت کودک هم مثل گوشی هوشمند حالت سایلنت دارد. این ویژگی برای مواقعی که کودکتان سرکلاس یا خواب است، بسیار مفید است. می‌توانید از قبل مشخص کنید که در چه زمان‌هایی صدای اعلامیه‌های ساعت غیرفعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 1 =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس