در حال بارگذاری...
اخبار

پیش بینی حمله عصبی قبل از وقوع توسط اپل واچ

پیش بینی حمله عصبی قبل از وقوع توسط اپل واچ

پیش بینی حمله عصبی قبل از وقوع توسط اپل واچ

یکی از قابلیت های جدیدی که قرار است در سیستم عامل واچ او آس ۷ – watchOS 7 به اپل واچ اضافه شود، امکان پیش‌بینی حملات عصبی و هشدار دادن به کاربران قبل از وقوع وحشت زدگی است.

یکی از تحلیلگران حوزه تکنولوژی به نام Jon Prosser در مصاحبه با Geared Up بیان کرده که اپل در حال کار بر روی یک قابلیت جدید اپل واچ است که به کاربران این ساعت هوشمند اجازه می‌دهد قبل از وقوع حملات عصبی و وحشت‌زدگی، یک هشدار دریافت کنند. این قابلیت با اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون و تحلیل ضربان قلب کاربر، الگوی تنفس او را آنالیز می‌کند تا تشخیص دهد تنفس غیر طبیعی و دم و بازدم بیش از حد سریع در حال انجام است یا خیر.

تنفس غیر عادی معمولا بر اثر ترس و یا استرس ایجاد می‌شود و یکی از نشانه‌های اولیه‌ی بروز حملات عصبی و به‌خصوص وحشت زدگی (Panic Attack) است. به لطف این ویژگی جدید اپل واچ می‌تواند پیش از وقوع حمله اصلی و وحشت‌زدگی کاربر را از این موضوع مطلع کند و با نمایش راهنمایی‌ برای تنفس آرام، مرحله مرحله وحشت را از او دور کند.

این قابلیت به خصوص برای کاربرانی که پیش از این نیز سابقه حملات عصبی و وحشت‌زدگی داشته‌اند به‌خصوص در مواقع حساس و بحرانی مانند زمان رانندگی کردن و یا مواقعی که کاربر در میان جمعیت زیادی از افراد غریبه قرار می‌گیرد، می‌تواند نجات‌بخش باشد.

پیش بینی حمله عصبی قبل از وقوع توسط اپل واچ

قابلیت جدید اپل واچ در کدام‌ مدل ها قابل استفاده است؟

البته این اولین بار نیست که چنین قابلیتی را در گجت های هوشمند می‌بینیم، اما هنوز مشخص نیست که آیا اپل آن را تنها به دارندگان ساعت های هوشمند اپل واچ ۶ محدود خواهد کرد و یا دیگر مدل های اپل واچ نیز از آن برخوردار خواهند شد. طبق گفته‌های آقای پرازر، کار کردن این قابلیت علاوه بر واچ او اس ۷، به سخت افزار جدید نیز احتیاج دارد. البته افشاگر معروف Max Weinbach و کانال یوتیوب EverythingApplePro در ماه گذشته بیان کرده بودند که این قابلیت در ساعت های هوشمند سری اپل واچ ۴ و مدل‌های بعد از آن قابل استفاده خواهد بود.

جان پراز گفته است که ابزار اصلی برای راه‌اندازی این قابلیت جدید اپل واچ ، سنسور اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون است و از آنجایی که تمام مدل های اسمارت واچ اپل حداقل بر روی کاغذ از این قابلیت برخوردار هستند، می‌توان احتمال داد که شاهد عرضه این ویژگی برای تمام آنها باشیم.

این احتمال وجود دارد که اپل در رویداد آتی خود یعنی کنفرانس WWDC 2020 از این ویژگی نرم افزاری رونمایی کند و یا ای نکه در فصل پاییز و همزمان با رونمایی از نسل ششم اپل واچ، شاهد معرفی آن باشیم. حتی این احتمال نیز وجود دارد که عرضه این قابلیت تا سال بعد به تاخیر بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − دوازده =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس