در حال بارگذاری...
مفاهیم اینترنت و وبوبلاگ

Email (ایمیل) چیست؟

Email (ایمیل) چیست؟

برای این که شما تصور روشنی نسبت به آن داشته باشید ما سعی کرده ایم تا به زبان ساده و بدون اصطلاحات فنی و پیچیده تصویر روشنی از ایمیل به شما ارائه بدهیم.

معنی:

از لحاظ لغت Email مرکب از دو واژه E که اول کلمه Electronic (الکترونیک)  و mail به معنای پست ( یا چاپار ) است : یعنی پست الکترونیک

به زبان ساده :

در حقیقت فضایی در اینترنت (مشابه صندوق پستی شما در اداره پست یا در ورودی خانه) می باشد که کلید آن فقط در دست شما است .در صورتی که آدرس آن را به دیگران اعلام کنید ، آن ها می توانند با استفاده ازEmailخود به شما نامه و یا فایلی را بر اساس استانداردهای مشخصی بفرستند. البته واضح است که ایمیل تفاوت هایی نیز با صندوق پستی شما دارد.

مثلا :از همه جا می توانید به آن دسترسی پیدا کنید ، برای این که نامه یا فایلی بفرستید باید خودتان هم ایمیل داشته باشید و  در قیاس با پست معمولی ، ایمیل تقریبا بلا درنگ به شخص گیرنده می رسد.

آدرس ایمیل شما در واقع شامل دو بخش می باشد که با یک علامت @( بخوانید at یا “atsign” به معنای “علامتدر… ” یا “واقع شده در…”) از هم جدا می شوند . بخش اول آدرس نام کاربری شما و بخش دوم سروری است که ایمیل شما بر روی آن قرار گرفته است.

مثلا : ali@sefid.net  می تواند آدرس شخصی به نام ali بر روی سرور Sefid.NET باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 1 =

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس